×
خانه » مقاله ها » چگونه با تغییر باورهایمان، کسب و کار شخصی خود را راه اندازی کنیم؟
نویسنده: حمید صفایی فتاح
53
0

چگونه با تغییر باورهایمان، کسب و کار شخصی خود را راه اندازی کنیم؟

تصویر تغییر باور

چگونه با تغییر باورهایمان، کسب وکار شخصی خود را راه اندازی کنیم؟

تصور کنید یک روز صبح از خواب بلند میشوید تا سرکار روید، یک مرتبه به این فکر میکنید که چقدر خوب میشد اگر کسب و کار شخصی خودم را داشتم تا مجبور نبودم برای دیگران کارکنم!

تصویر کارمند

شاید این رویای ۹۹ درصد مردم دنیاست که دوست دارند کسب و کار شخصی خودشان را داشته باشند ولی بنا به دلایلی هنوز کارمند هستند و برای دیگران کار میکنند!

در این مقاله قصد داریم بررسی کنیم که چرا تعداد افراد کارآفرین در دنیا بسیار کمتر از افراد کارمند است.

  • یکی از مهمترین این دلایل ترس از تغییر و عدم خود باوریست.
  • فرد می ترسد تا از شغل  کارمندی خود استعفا دهد و به دنبال کارآفرینی باشد.

 

این نوع افراد خود و توانایی هایشان را باور ندارد و اگر کسی هم به این افراد پیشنهاد دهند که مثلا شما توانایی های بسیاری دارید و میتوانید از آنها پول درآوردید! چرا کسب و کار شخصی خود را راه اندازی نمی کنید؟!

پاسخ این نوع افراد به این قبیل سوالات را من میخواهم با مثالی از مادرم برای شما توضیح دهم!

مادر من از آن دسته افرادی است که مهارت یادگیری بالایی دارد و بصورت تجربی مهارتهای خوبی مانند شکسته بندی سنتی و تشخیص در رفتگی دست و پا را یاد گرفته است.

گاهی به مادرم میگویم که شما از این مهارتتان میتوانید پول بسازید و کسب در امد کنید، واکنشی که مادر من به این سوال نشان می دهد بسیار آشنا و جالب است!

به من میگوید که پسرم دلت خوش است، به اینجور کارها پول نمیدهند و من هم کار خاصی انجام نمیدهم!

این در حالیست، من که از بیرون به این قضیه نگاه میکنم و کسب و کارهای موجود در بازار را تحلیل میکنم، مطمئنم که به مهارت مادر من پول می دهند و پول زیاد هم می دهند ولی چرا مادر من میگوید که به این طور کارها پول نمیدهند!؟

جواب بسیار ساده است، زیرا خودش و توانایی هایش را باور ندارد.

پاسخی که مادرم به سوال من داد (میتوانی از مهارتت پول درآوری داد)  پاسخ بسیاری از مردم دنیاست که با داشتن مهارت های مختلف ولی متاسفانه با عدم خود باوری سالهای سال است که کارمند باقی مانده اند و حسرت آرزوهایشان را می خورند!

اینجاست که متوجه میشویم چگونه با تغییر باورها و افکار میتوانیم کسب و کار خود  را راه اندازی و رونق دهیم.

شاید تعدادی از افراد در مقابل این مقاله واکنش نشان دهند و بگویند که برای شروع کسب و کار مسائلی مهم تر از باور و دیدگاه وجود دارد. این در حالیست که هیچ چیز مهمتر و قدرتمندتر از باور نیست!

وقتی شما به توانایی های خود ایمان و اعتقاد داشته باشی و کمال گرا نباشی، در راستای رونق بخشیدن به کسب و کارت قدم برمیداری.

ولی وقتی هیچ اعتقادی به خودت و مهارتهایت نداشته باشی، ماهرترین هر فرد در هر مهارتی هم که باشی، قدم اول را برنخواهی داشت و سالهای سال در زندگیت درجا خواهی زد.

دوست من به تو پیشنهاد میکنم که برو و از همین امروز امپراطوری شخصی خودت را بساز و این را بدان اگر تمام مردم دنیا تو را قبول داشته باشند ولی خودت خودت را قبول نداشته باشی پیشرفتی در زندگیت حاصل نمی شود ولی در مقابل اگر تمام مردم دنیا تو را قبول نداشته باشند ولی خودت خودت را باور داشته باشی، امکان ندارد چیزی را بخواهی و به آن نرسی و همواره این نکته را بخاطر بسپار که کارآفرینان بزرگ و افراد موفق حال حاضر دنیا مانند استیو جابز، بیل گیتس، احد عظیم زاده و … دقیقا شبیه من و تو بودند تنها با این تفاوت که خودشان را بسیار قبول داشتند.

با دوستانتان به اشتراک بزارید:

این مطلب را دوست داشتید؟

1+

ممکن است مطالب زیر را نیز بپسندید :

0 نظرات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *