×
خانه » مقاله ها » چهار راز اصلی موفقیت در زندگی
نویسنده: حمید صفایی فتاح
83
0

چهار راز اصلی موفقیت در زندگی

موفقیت در زندگی

چهار راز اصلی موفقیت در زندگی

به نظرم با من موافق خواهید بود وقتی که بگویم:

برخی از مردم تمام عمر خود را صرف این می کنند چگونه در زندگی موفق باشند، اما هرگز نخواهند فهمید!

آیا شگفت زده خواهید شد اگر بفهمید که راز های واقعی (برای موفقیت) تنها به ۴ نکته کلیدی اختصاص میابند؟

خب، بله.

خواهید دید، موفقیت شخصی برای هر کسی که بر روی این ۴ نکته کلیدی یا به قول من کلیدهای موفقیت تمرین کند قابل دسترسی خواهد بود.

هر کسی خواستار موفقیت های شخصی و یادگیری کلیدهای موفقیت است. هر کسی یک زندگی شاد و سلامت و مملوء از انجام دادن کارهای معنادار، لذت بردن از مسیر زندگی خود و دستیابی به استقلال مالی میخواهد. هر کسی میخواهد در جهان تغییری ایجاد کند، مفید باشد، تاثیر مثبتی بر اطرافیان خود داشته باشد. هرکسی میخواهد در زندگی خود کاری های خارق العاده انجام دهد.

بارها و بارها دریافته ام که کلیدهای موفقیت در گروء قسمت کوچکی از دانش (اطلاعات) قرار دارد، یک ایده خوب میتواند زندگی شما را در وضعیتی مناسب قرار دهد. من همچنین آموخته ام که حقایق بزرگ ساده اند.

اگر بتوانید این نکات را رعایت کنید، قادر خواهید بود زندگی خود را کنترل کنید و به اهدافتان برسید.

همه ی ما یک هدف مشترک داریم

خوشبختانه برای بیشتر ما، موفقیت فردی مسئله ای خارج از تجربه قبلی، هوش و یا توانایی مادرزادی است! توجه داشته باشد که این خانواده دوستان یا مخاطبین ما نیستند که ما را قادر به انجام کارهای خارق العاده میسازند. در واقع کلید های موفقیت در زندگی، توانایی های ما برای دستیابی به بهترین شکل از خودمان تحت بیشترین فشارها و شرایط هستند. این تنها توانایی شماست که باعث سازگاری و تغییرات اساسی در زندگی میشود.

شما در حال حاضر موجودی سرشار از پتانسیل و پر از توانایی در درون خود هستید که اگر به درستی تحت کنترل قرار بگیرید، قادر به انجام کارهای خارق العاده در زندگیتان میشود.

چهار کلید برای موفقیت

بهترین کلیدها برای موفقیت و تغییر در زندگی همیشه یکسان بوده اند.

  1. دقیقا تصمیم بگیرید که چه میخواهید و کجا میخواهید بروید.
  2. برای رسیدن به آنجا مهلت زمانی تعیین کنید و برنامه ریزی داشته باشید (به یاد داشته باشید، یک هدف یک رویا با مهلت زمانیست.)
  3. هر روز کاری برای برنامه تان انجام دهید تا به اهداف خود نزدیک شوید.
  4. از قبل به خود بگویید که تا زمان رسیدن به موفقیت ادامه میدهید و هیچوقت تسلیم نمیشوید.

 

این فرمول، کلید موفقیت شماست و تقریبا برای هر کسی که تا به الان امتحان کرده جواب داده است. این مهم ترین ابزار لازمیست که شما میتوانید به بهترین حالت ممکن توسعه اش دهید. هنگامی که از این کلیدهای موفقیت استفاده کنید، رشد و تکامل خواهید یافت و به فردی خارق العاده تبدیل میشوید.

جاده موفقیت

یاد بگیرید که چگونه مثل یک حرفه ایِ موفق باشید

عمر و زمان شما بسیار با ارزش تر از این است که همه چیز را خودتان بخواهید شخصا تجربه کنید! چه سودی دارد تلاش به انجام کارهایی کنید که دیگران انجام داده اند در حالی که میتوانید از تجربه دیگران استفاده کنید. بنجامین فراکلین در یکی از سخنرانی های خود گفت : انسان ها هم میتوانند دانش را بخرند هم از دیگران بیاموزند. تاسف بزرگ اینجاست که بیشتر انسان ها ترجیح میدهند که آن ( خرد) را با پرداخت عمر و سرمایه خودشان بخرند.

بزرگترین هدف شما در زندگی و در موفقیت فردی باید در حد امکان بدست آوردن مقدار بیشتری از آنها (تجربه) و بعد استفاده از آنها در راه خواستهایتان و تبدیل شدن به فردی که میخواهید شوید، باشد.

بعنوان مثال :

اگر میخواهید یاد بگیرید که چگونه کتاب بنویسید، میتوانید از یک کتاب آموزشی نوشته شده توسط یک نویسنده موفقِ پرفروش استفاده کنید. از خطاها و تجربیات آنها در روش نوشتنشان یاد بگیرید. این روش زمان شما را حفظ خواهد کرد!

آیا دوست دارید برای موفقیت شخصی برنامه ریزی کنید؟

شما با رسیدن به یک هدف مهم میتوانید زندگی خود را تغییر دهید، در این صورت الگویی (روش) از رسیدن به موفقیت شخصی در ناخودآگاهی شما ایجاد می شود و این الگو هربار که برای دستیابی به موفقیت های دیگر تلاش می کنید، شما را به صورت خودکار به سمت موفقیت هدایت می کند.

این بهترین راه برای برگرداندن زندگی شما به نظم است.

شما با غلبه بر سختی ها و رسیدن به یک هدف بزرگ در هر زمینه ای، خود را برای موفقیت در زمینه های دیگر نیز برنامه ریزی می کنید. به عبارت دیگر، شما می آموزید که با موفقیت موفق شوید. هرچه بیشتر به موفقیت هایی برسید، می توانید به موفقیت بیشتر دیگری نیز برسید. هر یک از کلیدهای موفقیت، به ویژه اولین مورد، اعتماد به نفس و باور شما را تقویت می کند که دفعه ی دیگر موفق خواهید شد و به موفقیت شخصی نهایی خواهید رسید.

سعی کنید عزم خود را برای رسیدن به یک هدف برای موفقیت شخصی در مسیر زندگی یا دوره تحصیلی جزم کنید. با این کار سرانجام شما یک زنجیره از اثرات موفقیت درست خواهید کرد و خواهید فهمید که موفقیت ها در همه موارد آسان میشود.

شما قدرت نامحدودی دارید

تنها محدودیت واقعی در مورد آنچه که میتوانید انجام دهید، آنچه که میتوانید داشته باشید، آنچه که میتوانید باشید خود تحمیلی است. (قرار دادن خود در وضعیتی نامطلوب) به محض اینکه تصمیمی قاطع برای تغییر زندگی خود بگیرید، با در نظر گرفتن اینکه تمام محدودیت های ذهنی خود را کنار بگذارید و تمام ذهن خود را برای رسیدن به این هدف بزرگ متمرکز کنید، میتوان گفت که موفقیت فردی نهایی شما تقریبا تضمین شده است، البته تا زمانی که تسلیم نشوید!

BrianTracy
با دوستانتان به اشتراک بزارید:

این مطلب را دوست داشتید؟

5+

ممکن است مطالب زیر را نیز بپسندید :

0 نظرات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *